Loomelinnak, Telliskivi 60a, A3 hoone
info@nordlandtravel.ee
mob. +372 5071879

Saatjaskonnast ümbritsetud tsaar Peeter I suundunud ühel 1703. aasta maikuupäeval Jänesesaarele, võtnud kätte labida, lõiganud välja kaks rida mättaid, paigutanud need riskikujuliselt saare keskele ning andnud käsu ehitustööde alustamiseks.
Peterburg on vene balleti sünnilinn ja mitmete kirjanike nagu Pushkini ja Dostojevski armastatud kodukoht. Elevas meeleolus suurlinn võrgutab külalisi oma sarmi, lummava romantika Valgete Ööde ja palju palju muuga. Külastame Peterhoffi – Venemaa Versailles’d, Tsarskoje Selo suurejoonelist paleed (merevaigutuba) ja aiaparki.


Programmi saab muuta, tegemist näidisprogrammiga!!

HIND:
al.159,- eur, kui rühmas  vähemalt 40 maksvat reisijat +4 õpetajat/saatjat
hotell POLUSTROVO*** või Peterville***
al. 198,- eur, kui rühmas 25+2 reisijat

PROGRAMM

  1. päev

Väljasõit  kl. 07:00,  kokkulepitud kohast.

Eesti – Vene piirile jõuame umbes kell 10:00. Varuge kannatust, piiril võib kuluda üsna palju aega ( isegi 2 tundi). Pärast piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. Külad Ivangorod-Peterburi maantee ääres on ehk natuke ajahambast puretud aga samasugused nagu aastaid tagasi – pisut viltu vajunud majakesed oma kolme aknaga fassaadil. Peterburile lähemale jõudes märkab silm mitmekorruselisi uusrikaste maju, mis on valdavalt tornikeste ja kaartega, igaüks isemoodi.

Tsarskoje Selo suurejoonelise palee ja aiad rajas Katariina I, Peeter Suure naine. Keiserliku lossi projekteeris esialgu itaalia arhitekt Rastrelli, kuid hiljem kujundas selle Katariina II palvel ümber šoti arhitekt Cameron. Katariina loss on üks maailmakunsti meistriteoseid. Barokkstiilis hoone sini-valge-kuldne fassaad on ligi 300 meetrit pikk. Hoone ümber laiub prantsuse-inglise stiilis park. Selle keskel olevat järve kaunistavad arvukad paviljonid. Lossis on kuulus Merevaigutuba, mis taasavati 2003. aastal.
Aleksander I valitsemisajal avati lossi suurvürstide tiivas aadlinoorukitele mõeldud õppeasutus – lütseum, mille üks kuulsaim kasvandik oli Puškin, kelle auks nimetati Tsarskoje Selo 1937. a. ümber Puškinoks.

Edasi sõit St Peterburgi – miljonilinna (ligi 5 milj.in), mis asub Neeva jõe kallastel ning on õnnistatud maailma võrratumate siluettidega.  Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Linnaekskursioon  Peterburis , Blokaadi mälestusmärk, uhke Moskovski prospekt– sõidame mööda 4,5 km pikkust Nevski prospekti, kus näeme Kaasani Jumalaema kirikut, mis meenutab Püha Peetri katedraali Vatikanis (praegune Peterburi peakirik). Sõit kanalitel soovi korral.
Majutus hotelli.

  1. päev

Hommikusöök. Jätkub tutvumine Peterburi vaatamisväärsustega kohaliku giidi saatel. Külastame Vene sõjamereväe muuseumlaeva Aurorat. Seejärel linna süda – Peeter-Pauli kindlus, mille rajamise algust loetakse linna asutamispäevaks. Õuel asuv katedraal on haruldaselt elegantne barokkstiilis meistriteos 122 m kõrguse tornikiivriga.

Vene rahvusromantilises stiilis Lunastaja kirik “Spas na krovi” mis on ehitatud kohale, kus vene tsaar Aleksander II sai 1881 a. surmavalt haavata. Eriliseks vaatamisväärsuseks on selle kiriku mosaiiktehnikas kaunistused. Iisaku katedraal,  mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-1922. Soovitame külastada kiriku kolonnaadi –  nautida linnale vaadet.
Vaskratsanik – suurepärane kuju, Peeter I,-le, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao.

Peterburg oleks mõeldamatu ilma Talvepalee – Ermitaažita. Selles suurejoonelises hoonekompleksis, mis paikneb Neeva jõe kaldal, asub maailma suuruselt 2. kunstikollektsioon Pariisi Louvre´i järel. Väidetakse, et kõikide Ermitaaži väljapanekute vaatamiseks kuluks 11 aastat. Talvepalee kunstikogule pani omal ajal aluse Katariina II Suur, kes rajas lossi õukonnamuuseumi juba 1764. aastal. Soovijatel on võimalus külastada üht maailma suurimat ja rikkamat kunstimuuseumi .

Vaba aeg, ööbimine samas hotellis. Õhtul kui soovi tsirkuse külastus või “PISIKE Venemaa” 800 ruutmeetri suurune
Venemaa tähtsamate linnade, veekogude, mägedega. Päevalille põllul on 40000 lille, inimesed 1.5-2 cm, liiguvad
rongid, autod, tehased töötavad ning maketi seinal on palju nuppe millele vajutades saab mõne sõiduki liikuma
panna, saluudi tellida jne.
NB! Piletid tsirkuse etendusele vaja tellida eelnevalt.

  1. päev

Hommikusöök. Mai – september – Külastame 30 km Peterburist läänes asuvat Peterhoffi – Venemaa Versailles’d. See on seitsmest pargist, enam kui kahekümnest paviljonist ning sadadest purskkaevudest ja skulptuuridest koosnev tõeline šedöövr.  Peterhofi eriline tõmbenumbriks on aga purskaevud.
September-mai – Sõit Krosnstadi – Kotlini saarele. Kroonlinna hakati rajama kindlusena Põhjasõja ajal 1703. aastal, kui olid saare vallutanud. Hetkel elab u, 24 tuh elanikku.Kroonlinnas elas pärast abiellumist 1873. aastal kuni surmani 1886. aastal Lydia Koidula. Merekirik, Kroonlinna 0, sõjalaevastiku sadamad. Sõit Kroonlinna toimub mööda Peterburi üleujutuste eest kaitsvat tammi, lahkumine toimub aga läbi ligemale 2 km pikkuse veealuse tunneli. Ivangorodis taas piir, Narva ja kodus tagasi hilisõhtuks.


VIISA INFO:

Venemaa viisa koos reisitõrkekindlustusega 66 EUR; alates 01.oktoober 2019 E-VIISA TASUTA.
Reisikindlustus kohustuslik.
(NB! pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu)

HINNAS:
sõit mugavustega bussis;
reisisaatja teenus kogu reisi vältel,
ekskursioon kohaliku giidiga Peterburis,
2 ööbimist hotellis koos h/söögiga

LISATASU EEST: 

NB! Peterhofi purskkaevude külastamine on hooajaline. Sõltuvalt ilmast 1. maist – oktroobri alguseni.
NB! Talvehooajal võimalus külastada Tsarskoje Selo Katariina paleed (Merevaigutuba)
 1 EUR – 75 RUB
Peterhofi alumine park  750 RUB /  450 RUB ( laps kuni 15a)
Peeter – Pauli kindlus  650 RUB / 370 RUB / sisehoov tasuta
Ermitaaž –  tasuta õpilaspileti esitamisel
Vene muuseum  350 RUB / 150 RUB
Iisaku katedraal  250 RUB / 50 RUB kolonnaad kõigile 250 RUB, õhtune kolonnaad kõigile 300 RUB
Vahakujude muuseum  250 RUB / 150 RUB
Kunstkamera – 300 RUB / 100 RUB
Metroopilet – 45 RUB
Laevasõit Neeval ja kanalitel  700RUB /500 RUB
Venemaa makett – 480 RUB
Katariina loss ja merevaigutuba – 550 RUB kuni 15 a.-ni ja vanemaile 1450 RUB
• Tsirkus  15 – 70 eur ( sõltub istekohast )
LÕUNASÖÖK al. 8,- eur
Hinnad võivad muutuda!