Loomelinnak, Telliskivi 60a, A3 hoone
info@nordlandtravel.ee
mob. +372 5071879

 

HIND: al. 30.-eur

HINNAS: buss, giid, väljasõidud


 

PROGRAMM

Väljasõit kokkulepitud kohast.

 

Esimene külatuskoht Cesis.

Cesise linna (Võnnu eesti keeles) on Läti üks vanemaid linnu. Paikneb imeilusa Gauja jõe vasakul kaldal. Cesis seostub meile Ümera lahinguga 1210. a  ja Landeswehri vägede purustamisega eestlaste ja lätlaste poolt Võnnu lahingus 23.06.1919.a. Keskajal kuulus Hansa Liitu ja oli Liivi Orduriigi keskus, samuti ordumeistri residents.

Lähme jalutama ordulinnuse varemetesse ja seda ümbritsevasse kaunisse lossiparki. Ordulossi varemetega külgneb 19.saj. uus loss, kus paikneb muuseum (lisatasu eest).

*Võimalik on tellida muuseumist keskaegsete riietega giid (al. 3,2 EUR lapse kohta). Giidi poolt läbi viidav programm sisaldab: muuseumi külastust, lossivaremete külastust koos piiskopi torni ja vangikongide külastusega, väikest linnaekskursiooni  ning Jaani kiriku külastust, kus on meie kuulsa maalikunstniku J.Köleriga kuulus altarimaal.

Teine külastuskoht Unguri mõis

Unguri mõis (Ungurmuiza)  on ainulaadne 18. saj.  puust mõisahoone, kust on leitud vanad baroksed seinamaalingud,  millelt võib ära tunda ka Peeter I. Kuni 1939. aastani kuulus kompleks Campenhausenite suguvõsale. Mõisa korrastataksepidevalt.

Kolmas külastuskoht Skanakalne looduspark, Erglu  liivakivipaljandid

Mazsalaca Salatsi jõe ääres asub Skanakalne matkarada. Matkarajal näeme Läti muistendite alusel valmistatud puuskulptuure ja  jõe liivakivipaljandid. Matkaraja lõpus kohtume Skanaiskalns – Kajakaljuga, millelt kuuleme kaja häält.  Matkarajal kohtame veel Libahundimändi, Kuradikoobast, ja Kuradikantslit.

Erglu (Orel tõlgituna- on kuulda, et kaja selle kivi vastu kõlab nagu orel) liivakivipaljandid Gauja jõe ääres on ühed Baltimaade suurimad. Ergļu kaljud paeluvad külastajaid peamiselt oma võimsa, suursuguse ja maalilise maastikupildiga, mis avaneb vaateplatvormidelt nende kohal. Esimese 130 m ulatuses on kuni 22 m kõrgune vertikaalne liivakivisein, edasi kerkivad esile mitmed pisut viltused kaljunukid jões. Kaljudel on palju murenemiskohti, täheldatud on ka mitmete plokkide nihke ja lihke tekke ohte.

Neljas külastuskoht jäätisetehas

Rujiena on kena väikelinn Läti põhjaosas, kus valmistatakse juba aastaid Läti ühte parimat jäätist. Rujiena meierei asutati 1912. aastal ning on unikaalne selle poolest, et tegutseb siiani samas ajaloolises hoones. Soovijad saavad seda ajaloolist hoonet uudistada nii väljast kui seest. Rujiena meiereist sai jäätisevabrik aastal 1988. Alates 1998. aastast pakub jäätisevabrik giidiga ekskursioone vabrikus. Aastas külastab vabrikut umbes 5000 inimest, kes saavad degusteerida erinevaid jäätisesorte ning kuulda kõike jäätise valmistamise protsessi kohta. Vabrikus on loodud üle 30 jäätisesordi, millest populaarseim on hetkel jõhvikajäätis. Rujiena jäätisevabrikus käivad käsikäes ajalugu ja tänapäev – pidevalt uuendatakse tehnoloogiat ja masinaid, samas toodab vabrik vana retsepti järgi ehedast piimast ja koorest valmistatud jäätist.
Külastajad saavad  jäätisetootmisest  ülevaate filmi abil
Hilisõhtul jõuame tagasi.
Programmi saab soovi korral muuta!

 

LISATASU EEST

  • Mazsalaza/Skanakalna raja sissepääs õpil. 1 EUR/täisk. 3 EUR
  • Dikli neobarokkstiilis lossihoone õpil. 2 EUR
  • Ungru mõis õpil. 2 EUR /täisk. 3 EUR
  • Cesise ordulossi külastus õpil. 2 EUR
  • Cesise orduloss giidiga programm õpil. al. 3,2 EUR
  • Ruhja jäätisetehas 2 EUR