Loomelinnak, Telliskivi 60a, A3 hoone
info@nordlandtravel.ee
mob. +372 5071879

Dublin ulatub mitmete kilomeetite pikkuses igasse ilmakaarde, ent selle kesklinn on kenasti kompaktne ning seal on kõige mugavam liikuda jalgsi. Paljud tuntumad vaatamisväärsused asuvad üksteisest vaid mõne minuti pikkuse jalutuskäigu kaugusel. Kui liigute siiski pisut eemale, saab teie vaev tasutud tohutu ajaloo- ja kultuuripärandiga.


 

HIND: al. 150.-eur

HINNAS:

majutus hommikusöögiga

Edasi-tagasi lennupilet koos käsipagasiga 1 kott/reisija kuni 8-10 kg

Reisisaatja

48 h bussiekskursioon Dublini linna vaatamisväärsuste juurde


 

 

PROGRAMM

1.päev  Tallinn – Dublin lend
Sõidame bussiga linna (ca 30 min). Paigutame pagasi hotelli ning alustame linnaga tutvumisega: kindulus, Kristuse kirik, tollimaja, omapärased sillad, vana ja uus parlamendihoone jpm.
Õhtutundideks pakume iiri muusika õhtut elava muusika ja selle kõrvale maitsva ja rikkaliku õhtusöögiga. Majutus Dublini kesklinnas hotellis.
 

2.päev  Soovijatele väljasõidupäev Iirimaa kaguossa lisatasu eest! Iirimaa on kuulus oma väga kaunite aedade poolest. Võimalik külastada:

Powerscourt gardens (www.powerscourt.ie/gardens).

Glendalough (Kahe Järve Org) on maastikuala, mille krooniks on varakeskaegne klooster ja Iirimaale nii iseloomulik ümartorn.

Wicklow mägede külake – siin on filmitud mitmeid maailmakuulsaid filme; Sally’s Gap’i mäekuru, turbane ja tume Tay järv, mida kutsutakse ka Guinness’i järveks, Blessingtoni inimkätega ülespaisutatud järved, Glenmacnass’i juga jpm. Lõunasöögiks tehakse peatus Glendaloughi piirkonnas (söök ei ole väljasõidu hinna sees). Õhtuks sõidame tagasi Dublinisse. Kui ei ole soov väljasõidule minna, siis tutvume Dublini vaatamisväärsustega.

3.päev

Hommikusöök. Külastame Trinity College muuseumi, kus eksponeeritakse unikaalseid keskaegseid raamatuid, milledest kõige kuulsam on maailma üks erakordsemaid keskaegseid käsikirjalisi teoseid, The Book of Kells. Seejärel tutvume Dublini kindlusega, kus inaugureeritakse ametisse Iirimaa president ja mis on üheaegselt võrratu muuseum ning kaasaegse poliitilise elu keskus. Pärastlõuna on vaba. Soovijad saavad külastada mõnd Rahvusmuuseumi huvitavatest kogudest (tasuta) või teha toreda laevasõidu jõel.  Leiame aega ka poodlemiseks.

4.päev  Dublin – Tallinn lend


 

 

Vaatamisväärsused tasulised ja tasuta:

Kilmainham Gaol – vanglamuuseum hind 4.-eur/reisija grupile – Kilmainham Gaoli atmosfäär annab haarava konteksti paljudele kõige dramaatilisematele sündmustele Iiri ajaloos. Mitmed Iirimaa silmapaistvamad riigijuhid on olnud vangistatud ja hukatud just selles sünges 18. sajandi vanglas – nii Briti ametivõimude kui ka taasiseseisvunud Iirimaa valitsuse poolt. Varuge giidiga külastuseks mitu tundi ning pange sobivalt riidesse – talvekuudel võib vanglaseinte vahel teadagi jäiselt külm olla.

Dublin loss – 4.50.-eur täiskasvanu, 3.50.-eur õpilane. Dublini loss asutati aastal 1204 kui Briti võimu peamine keskus Iirimaal. Tänapäeval leidub selles laialivalguvas hoonekompleksis mitmeid ilma piletita muuseume (sealhulgas Chester Beatty raamatukogu, vt allpool), vaikseid aedu, kuninglik gooti stiilis kabel, viikingiteaegne krüpt ja külluslikult kaunistatud riiklikud esinduskorterid, milles kunagi asus Briti asevalitseja õukond. Lossi vaatamisväärsustega põhjalikult tutvumiseks tasuks planeerida vähemalt kaks-kolm tundi

Guiness Storehouse õlletehas  – 14,40.-eur /reisija (Online ostmisel) – Guinessi laohoone on üks populaarsemaid külastuskohti Iirimaal ning selle uskumatult kõikehõlmav külastuskeskus annab vastuse igale küsimusele, mis teil eales on tekkinud seoses Guinessi dünastia, tema positsiooniga Iiri igapäevaelus või muidugi õlle endaga. Guinessi külastus tasub kroonida visiidiga katusel asuvasse Gravity baari, kust avaneb 360kraadine vaade Dublinile ja jahe klaas tumedat on peale kauba ootamas.

Old Jameson Disillery – 11.-eur

St.Patrick katedraal- tasuta

Väljasõidud ja rahvustoit

Iirimaa rahvusmuuseum, Collinsi kasarmud – tasuta – Iirimaa rahvusmuuseumi väljapanekud asuvad Dublinis kolmes kohas. Collinsi kasarmutes olevad mõjukad hooned, mis vaatavad Liffey jõele, peidavad endas uskumatuid hõbeda, ehete, mööbli ja keraamika kollektsioone, mis on pärit Iirimaalt ja mujalt. Eriti muljetavaldav on uus rekonstrueeritud tubade näitus, kus esemed on paigutatud selleks otstarbeks spetsiaalselt ehitatud tubadesse.

Loodusloomuuseum – tasuta – „Surnud loomaaeda” on nii kohalikud kui ka külastajad mitmete põlvkondade jooksul vaadanud pisut häiritud naudinguga. Alates avamisest 1856. aastal on see olnud „muuseum muuseumis”, mis on ajas seisma jäänud ning kus võib näha tohutul hulgal põtrade, tiigrite ja kaputsiinahvide topiseid ning samas ka roomajaid, kahepaikseid ja putukaid. Uus vastavatud ala lubab külastajatel piiluda ka muuseumis peituvaid hiilivaid õudusi.

Botaanikaaed – tasuta – Dublini kaunis botaanikaaed kesklinnast põhja pool Tolka jõe kaldal avati 1795. aastal. Siin leidub veeäärseid jalutusradu, lehtpuumaastikke, roosiaedu, müüridega maitsetaimeaedu ning ka auruseid (ja tähelepanuväärseid) troopilisi kasvuhooneid, mis on tihedalt seotud Londoni Kew’s asuvatega. Atraktiivsest uuest külastuskeskusest leiab nii väljapanekuid kui ka kohvikuid. See on igati armas koht päikeselise pärastlõuna veetmiseks.

Phoenix Park kesklinnast veidi lääne pool on Euroopa üks suurimaid parke. Avarad niidud ja salud laiuvad vaheldumisi järvekestega ning Liffey jõest põhja jääval ülestõusval pinnal leidub ka hirvekarju. Päikesepaistelisel päeval tasub siin ringi liikuda jalgrattal. Phoenix Parki rattalaenutuspunkt asub kohe pargi sissepääsu kõrval Parkgate Streetil: www.phoenixparkbikehire.com.

Trinity kolledž – 9.-eur.  Elegantsed nelinurksed siseõued ja tuntud kellatorn esitlevad Dublini 18. sajandi arhitektuuri kuldajastut. Kogu ülikoolilinnaku külastamine pakub meeldivat vaheldust muidu kärarikkale linnale. Kindlasti tasub pilk heita ka Kellsi raamatule ja vanale raamatukogule, kus see asub. Raamatukogu püsiekspositsioon „Turning Darkness into Light” („Muutes pimeduse valguseks”) jutustab Iirimaa suurepäraste illustreeritud käsikirjade sünniloo.